Aktuální informace

přihlásit

odhlásit

KONCERTNÍ TURNÉ ŠPANĚLSKO - HARMONOGRAM A PROGRAM KONCERTU

Vážené kolegyně a kolegové, v příloze zasílám časový plán koncertního turné ve Španělsku. Ještě vám posléze zašlu rozdělení do skupin pro 1. let z Prahy do Amsterdamu (jakmile budu mít v ruce letenky, pokud by tam došlo k nějaké změně, mnou neovlivnitelné). Dořešíme také ještě rozdělení pokojů, jakmile budu mít určené pokoje na hotelu. A samozřejmě přesné termíny zkoušek (po konzultaci s dirigentem).


Harmonogram turné

Program koncertu


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vážené kolegyně a kolegové, ještě jednou vám všem děkuji za spolupráci na koncertě na Dnech Karviné. Z koncertu byli moc nadšeni i naši hosté ze Slovinska a Francie. Díky vašim výkonům jsme dostali opětovné pozvání na festival do La Croix Valmer ve Francii na rok 2020, bude to stejný program a sólisté jako na náměstí. 

V nejbližší době vám zde dáme program koncertu ve Španělsku a také termíny zkoušek. Červen a červenec je volný. 

S pozdravem

Petr Ženč


--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nahrávka z koncertu 8. 5. 2018

Nahrávku z koncertu si můžete poslechnout na našem YouTube kanále zde:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLkJNDFLp3CAhmpeIKzE9Czx2dNkLpHpzw


--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pozvánka na vernisáž Májováku

Vážení kolegové, dovolte mi, abych Vás srdečně pozval na vernisáž výstavy fotografií (+ nové tablo), která se bude konat v Karviné v knihovně na náměstí ve středu 6. 6. 2018 v 17:30 hodin. Na vernisáži rovněž vystoupí dechové kvinteto Denisa Kutmonová, Filip Smyček, Anna Reichlová (záskok za Ivanu), Anežka Václavíková a Jan Soukup. Na klavír bude hrát Eda Rakus.
Napište mi prosím kdo přijdete, abych podle počtu mohl objednat občerstvení. Děkuji, myslím že to může být příjemné odpoledne 


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vážení kolegové, dovolte mi, abych vám všem poděkoval za spolupráci na koncertě v DKMO. Dostal jsem na něj spoustu krásných reakcí, ať již ústně po koncertě, nebo písemně. Děkuji všem za přípravu na koncert i jeho hladký organizační průběh, v této souvislosti zvláště Milanu Kupkovi, Markovi Paluříkovi, všem kdo pomáhali se stěhováním po koncertě a také bicí sekci za spolupráci při úklidu nástrojů. Na koncertě jsme si udělali výborné jméno, absolutní ocenění si samozřejmě zaslouží oba Ondřejové Janča a Packan, ale také všichni ostatní. Teď nás již čeká příprava na muzikálový koncert 8. 6. v Karviné na náměstí. Prosím všechny aby to nepodcenili, bude to jeden z vrcholů Dnů Karviné, které budou letos obzvláště vypečené vzhledem k oslavám 750 let. V sobotu 19. května začínají dělenkou dřeva (9.00 hod.), v neděli 20. května žestě a bicí (od 15.00 hod.). Další rozpis máte na FB a na našich stránkách. 
Závěrem vám ještě posílám poděkování našeho čestného dirigenta Milana Bystroně:

Petře, nebyla vhodná možnost blahopřát osobně celému orchestru k 110.výročí založení,ale hlavně poděkovat za velmi pěkný a dobře připravený slavnostní koncert, tentokrát v Ostravě. Oceňuji obětavost a náročnost při organizaci a přípravě orchestru na takto náročný program. Za to patří poděkování hlavně oběma Ondřejům a také všem členům orchestru. Námaha i čas stály za to, protože "dobré dílo se opravdu podařilo". Vyjadřuji tím názor nejen můj, ale i všech přítomných členů Klubu seniorů Májováku, Jirky, Marka,primátora města, ale i ostatních posluchačů z Havířova a Karviné .
Přeji Tobě pevné nervy, Ondřejovi jistou,náročnou taktovku a všem členům orchestru obětavost a výdrž nejen při přípravě dalších koncertů v rámci jubilea, ale i do dalších 40 let činnosti, dnes již "proslulého dechového hornického orchestru Májovák". Celému orchestru blahopřeje a zdraví Váš Milan Bystroň.

---------------------------------------------------------------------------------------------------Noty na muzikálový koncert

V oddílu "Noty a nahrávky" si můžete stáhnout 10 skladeb na muzikálový koncert:

Sunset Boulevard
All by myself
Don´t cry for me Argentina
Balcony Scene z West Side Story
I feel pretty z West Side Story
This is the moment z Jekyll a Hyde
Milord z Edith a Marlene
Non je ne rien z Edith a Marlene
You raise me up 
Fantom Londýna

Ještě přibude směs z Jesus Christ Superstar, dodám později.

P.Ž.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Vstupenky na koncert 8. 5. 2018

Kdo budete chtít volné vstupenky na koncert 8. 5.  v DKMO, napište mi prosím počet kusů na mail vstupenky.majovak@seznam.cz, nebo do naší skupiny na Facebooku, k příslušnému příspěvku, který jsem tam dal. Díky 

P. Ženč

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Zápis ze schůze SR 21. 3. 2018

V zápisech z jednání je zápis ze schůze SR dne 21. 3. 2018.
P. Ženč

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Přidány termíny zkoušek na muzikálový koncert

V sekci Nejbližší zkoušky a akce jsou přidány termíny zkoušek na muzikálový koncert, prosím zapište si. Děkuji. P. Ženč

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Zápis ze schůze SR 7. 2. 2018

V zápisech z jednání je zápis ze schůze SR dne 7. 2. 2018. Prosím přečtěte si, je tam spousta důležitých informací. P. Ženč

----------------------------------------------------------------------------------------------------
Rozměry nástrojů do letadla - Španělsko


K zájezdu do Španělska a přepravě v letadle prosím ještě jeden úkol: Potřebuji aby hráči na následující nástroje změřili rozměry obalu a poslali mi údaje na můj telefon (737 086 872). Jedná se o: anglický roh, altklarinet, basklarinet, fagoty, kontrafagot, všechny saxofony, křídlovky, eufonium, horny, trubky, trombóny, tuby. Upozorňuji, že potřebuji rozměry pevného obalu, jakékoliv plátěné a podobné obaly jsou nepřípustné!!! Úkol se NETÝKÁ: fléten, B klarinetů, hobojů, violoncell, harfy, kontrabasů a bicích. Termín: do pondělí 29. 1. Děkuji za spolupráci. P. Ženč

----------------------------------------------------------------------------------------------------
Přídány nové noty - Skočná z opery Prodaná nevěsta

Stáhněte si prosím nový notový materiál, Skočná z Prodané nevěsty. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Harmonogram zkoušek na koncert 110 let Májováku

Vážení kolegové, v příloze zasílám harmonogram na koncert v DKMO. Prosím všichni si stáhněte!!! Děkuji.

POZOR!!! PROSÍM POZOR!!! TERMÍN GENERÁLNÍ ZKOUŠKY BYL Z ORGANIZAČNÍCH DUVODU PŘESUNUT ZE SOBOTY 5. 5. NA NEDĚLI 6. 5. OD 15:00 HOD. PROSÍM OPRAVTE SI!!!

Vážení kolegové, v příloze zasílám harmonogram na koncert v DKMO. Prosím všichni si stáhněte!!! Děkuji.

Opravený harmonogram zde

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Notový materiál Oscar Navarro: II CONCERTO pro klarinet a orchestr již ke stažení!!!


Vážení kolegové, 
na našich stránkách v sekci Noty a nahrávky již naleznete skladbu Óscara Navarra II CONCERTO pro klarinet a symfonický dechový orchestr (sólista Ondřej Janča). Skladba se hraje 8. 5. v Domě kultury města Ostravy a poté ve Španělsku. Všechny tímto žádáme, aby si jmenované dílo poslechli (nahrávka je přiložena), noty stáhli a nacvičili. Na zkoušce je to bez předchozího samostudia nehratelné!!! Zvláště upozorňuji na všechna dřeva, horny, tuby, všechny melodické bicí, náročná místa prakticky ve všech nástrojích. Děkujeme.

P. Ženč

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Program koncertu k 110. výročí 8. 5. 2018

Vážení kolegové, v příloze zasílám program koncertu k 110. výročí Májováku 8. 5. 2018 ve společenském sále Domu kultury města Ostravy. Zkoušky (dělené/celý orchestr/generálka) upřesním co nejdříve, pouze čekáme na potvrzení termínů od sólisty.

Program koncertu zde


P. Ženč
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vážení kolegové a přátelé,
dovolte mi abych vám všem poděkoval za spolupráci na letošním novoročním koncertě. Myslím, že byl velmi vydařený díky práci všech hráčů orchestru, dirigentské přípravě Ondry Packana, vynikajícím sólistům Lianě Sass, Adamu Grygarovi, Daniele Grygarové, naší skvělé moderátorce Daniele Walové a velké poděkování patří také Janu Soukupovi za aranže 2. poloviny koncertu. Dostal jsem spoustu krásných reakcí od návštěvníků, za všechny bych si dovolil zveřejnit poděkování našeho čestného dirigenta Milana Bystroně: "Petře, ozývám se po dobře a spokojeně prožitým prvním dni letošního roku, zakončeným skvělým zážitkem z "novoročního koncertu". Potvrzuji včerejší telefon a vyjadřuji obdiv a poděkování hlavně Tobě, O. Packanovi a celému orchestru za celkovou velmi vysokou úroveň. Dobře zvolená, pestrá vyvážená dramaturgie obou částí, v první se na výši ukázal orchestr, ve druhé excelovali sólisté.
Nelze nepřipomenout a vyzvednout vynikající moderátorku celého koncertu, velmi dobře odborně připravenou na každou skladbu i interprety. Proto rád a srdečně blahopřeji k takovému příjemnému a nad očekávání skvělému výkonu. Velice jste mě potěšili. Přeji Májováku stejně úspěšné další koncerty ve svém výročním 110.roce. Váš Milan Bystroň."
Ještě jednou tedy velké díky všem za to, že jsme do nového roku 2018 vstoupili tím nejlepším možným způsobem. V nejbližší době by měly dojít noty ze Španělska na klarinetový koncert O. Navarra (sólo O. Janča), což bude jeden z hlavních bodů programu v DKMO Ostrava 8. 5. Taktéž co nejdříve domluvíme průběh zkoušek, hlavně s ohledem na sólistu a zveřejníme, sledujte tedy prosím naše stránky. Všechny moc zdravím a hodně úspěchů v novém roce!!

P. Ženč

----------------------------------------------------------------------------------------------

Byl přidán nový zápis ze schůze Správní rady dne 13. 12. 2017 

----------------------------------------------------------------------------------------------

Vážení kolegové, kdo budete chtít ještě vstupenky na novoroční koncert (i nad 2 ks), napište mi prosím, ještě nějaké zbyly od těch co vstupenky nechtěli. Díky. P.----------------------------------------------------------------------------------------------

Do sekce Noty a nahrávky byla přidána nová a poslední skladba na novoroční koncert - Árie "In den 

Bergen" z Čardášové princezny. Prosím stáhnout a naučit se, zejména obtížné party - flétny, hoboje, fagoty, klarinety, altsaxofony. 

Děkuji


----------------------------------------------------------------------------------------------

PŘIDANÝ TERMÍN KONCERTU - TROJHALÍ KAROLINA

Hezký den, zapište si prosím ještě jeden termín koncertu, v sobotu 9. 6. 2018, Trojhalí Karolina Ostrava, čas upřesníme. Ostatní akce zůstávají v platnosti, tak jak byly uvedeny. Díky.


----------------------------------------------------------------------------------------------
VSTUPENKY NA NOVOROČNÍ KONCERT

Informace ke vstupenkám na novoroční koncert: v letošním roce bude jiný systém distribuce vstupenek. Každý hráč obdrží 2 ks vstupenek zdarma. Kdo je nebude chtít, může je předat někomu jinému. Další vstupenky budou k dispozici od 2. 11. od 15.00 hod. na pokladně MěDK a v pokladně Kina Centrum (v hodnotě 100,- Kč), nebo se taky dají on-line rezervovat na www.medk.cz, popř. na telefonu 596 309 000 (pokladna MěDK).


----------------------------------------------------------------------------------------------

V záložce Zápisy z jednání je zveřejněn nový zápis ze zasedání Správní rady dne 11. 10. 2017

----------------------------------------------------------------------------------------------


Program novoročního koncertu ke stažení zde


----------------------------------------------------------------------------------------------

Vážení kolegové, jelikož v poslední době máme spousty omluvenek na zkoušky a v 15 lidech nemá cenu zkoušet, zavedeme nový systém. Veškeré zkoušky se ruší až do 19. 11. To proběhne dělená zkouška všech dřev od 17:00 hodin. Dále v sobotu 25. 11. od 9.00 hodin bude dělená zkouška všech žesťů a bicích. Zkoušky celého orchestru budou na zkušebně 2. 12., 9. 12. a 16. 12. Generálky v MěDK 29. 12. (od 18.00) a 30. 12. od 10.00 (přestávka 13.00 - 14.00), konec podle potřeby. Tohle vyž
aduje naprostou připravenost už na 1. dělené zkoušce. Očekáváme tedy, že si VŠICHNI stáhnou a připraví své party (zejména Arabesque, Triumphal Prelude, Candide a další věci se zpěvy, jak je uvedeno na našich stránkách). Na zkouškách už nebude čas někoho učit své party a noty. Při nedostatečné připravenosti upozorňujeme na to, že může být ohrožena účast dotyčného na koncertě. Pokud se někdo nemůže dostavit, bude mě kontaktovat IHNED, abychom se mohli zařídit jinak. Do dělených i dalších zkoušek je ještě více než měsíc, proto předpokládáme, že se dle toho každý zařídí, aby se mohl dostavit. Děkujeme za pochopení.

---------------------------------------------------------------------------------------------

V sekci Noty a nahrávky byly přidány nové skladby na novoroční koncert:

Thomas Doss: Triumphal Prelude
Samuel Hazo:  Arabesque
Leonard Bernstein: Árie Glitter and be gay z Candide
Josh Groban: Per Te
Franz Lehár: Lippen Schweigen (duet z op. Veselá vdova)
Antonín Dvořák: Měsíčku na nebi z opery Rusalka
Franz Lehár: Árie Vilji z operety Veselá vdova

----------------------------------------------------------------------------------------------

V sekci Nejbližší zkoušky a akce jsou uvedeny zkoušky na 2. pololetí 2017 a akce do srpna 2018

----------------------------------------------------------------------------------------------

V zápisech ze schůzí byl zveřejně zápis z jednání správní rady 9. 8. 2017

-----------------------------------------------------------------------------------------

Co nás čeká v koncertní sezóně 2017/2018 - výběr z nových skladeb


Novoroční koncert

Thomas Doss - Triumphal Prelude

Samuel R. Hazo - Arabesque
https://www.youtube.com/watch?v=u9VDlFEUgnw

Zpívané árie (Liana Sass, Adam Grygar)
Leonard Bernstein - árie Glitter and be gay z Candide
https://www.youtube.com/watch?v=oByViX0t-IE

Antonín Dvořák - árie Měsíčku na nebi z Rusalky

Franz Lehár - árie Vilji z operety Veselá vdova
https://www.youtube.com/watch?v=pK1uIoFW3y0

Emmerich Kálmán - árie "Heia in den Bergen" z operety Čardášová princezna
https://www.youtube.com/watch?v=TIWw1ls4QwY

Giuseppe Verdi - duet z opery Trubadúr
https://www.youtube.com/watch?v=JrYhmilDnR0

Josh Groban - píseň Per te
https://www.youtube.com/watch?v=9aAUtMuVyDw


Koncert ke 110. výročí Májováku - 8. 5. 2018 - Dům kultury města Ostravy, 19:00 hod.

Óscar Navarro - "Il Concierto" pro klarinet a orchestr, sólo Ondřej Janča
Nahrávka zde

Koncert Dny Karviné - 8. 6. 2018 - Masarykovo náměstí Karviná-Fryštát, 21:00 hod.
Muzikály + pop music
Sólisté Hana Fialová, Martina Šnytová, Tomáš Savka, Petr Gazdík, Nela Žáková

1. Muzikál Jekyll a Hyde - árie To je ta chvíle (Petr Gazdík)
https://www.youtube.com/watch?v=VPL2OC44gBM

2. Muzikál West Side Story - árie I feel pretty (Martina Šnytová)
https://www.youtube.com/watch?v=RvEdBkjv3ec


3. Muzikál Evita - árie Don´t cry for me Argentina (Hana Fialová)
https://www.youtube.com/watch?v=-dlwVKm8ArQ


4. Muzikál Sunset Boulevard - árie Sunstet Boulevard (Tomáš Savka)
https://www.youtube.com/watch?v=_AGKZy1Pt9k


5. Muzikál Fantom Londýna -árie Svět nezbavil mě nadějí (Martina Šnytová)
https://www.youtube.com/watch?v=P6r4srSx28g


6. All by myself (Nela Žáková)
https://www.youtube.com/watch?v=anHOaaoBsiY


7. Muzikál West Side Story - duet Tonight (Petr Gazdík + Martina Šnytová)
https://www.youtube.com/watch?v=G5_6q3GtnHQ


8. Muzikál Johanka z Arku - árie Most přes minulost (Hana Fialová)
https://www.youtube.com/watch?v=fF28naiCz5Q


9. Josh Groban: You raise me up (Tomáš Savka)

-------------------------------------------------------------------------------------------

NEUHRAZENÉ POKUTY ZA NEOMLUVENÉ ABSENCE

Vážení kolegové, v příloze vám přikládám seznam neuhrazených pokut za neomluvenou neúčast na zkouškách v této sezóně. Jelikož to tam některým visí už například půl roku, bylo by záhodno 50,- Kč uhradit na nejbližší zkoušce. Děkuji. P. Ženč

Neuhrazené pokuty za neomluvenou absenci na zkouškách

Karviná logo